2021/06/05 – 07/30
Žygimantas Kudirka ir felicita: „Kas esi tu?“

 

Atsisakyk jutimų, užsimaskuok tamsa.
Balsais, kuriuos girdi galvoj, pasitikėk.

Patyrinėk lankstumą stuburo, odos tamprumo pojūtį, liežuvio linkius.

Patirk save labiau, pažink seksualumą savo.
Ir nebijok susipažinti su savim.

Ko netekai – atsiaugink, ir eik toliau.
Kad tu žinotum, kiek dar laukia nuostabių.

Pasitikėk manim. Sklandyk mintim.

Tavo sapnai migloti bus išaiškinti.
O realybė, atvirkščiai, – išsisklaidys ore.

Tik nemirksėk, o vietoj to –
akis apsilaižyk ir eik vidun
į holografinį terariumą.

„Kas esi tu?“ – tai įvairias medijas apjungiantis performansas / instaliacija, kurią sukūrė lietuvių tekstų autorius, menininkas ir atlikėjas Žygimantas Kudirka bei felicita – anglų / lenkų elektroninės muzikos prodiuseris ir daugiadisciplininis atlikėjas, priklausantis susivienijimui „PC Music“.

Interaktyvus pasakojimas pasklis per kelias galerijos patalpas, lankytojai bus stimuliuojami tiek įtraukiančiu garso takeliu, tiek apšvietimo sprendimais, binauriniais balso įrašais ir net kelių rūšių hologramomis.

Kūrinys kvestionuoja žmogaus prigimtį su viltimi užmegzti ilgalaikį ryšį tarp skirtingų gyvybės formų ir siekiu skatinti tarprūšinę komunikaciją. Kita vertus, būtybes jis pristato kaip mediatorius, padedančius mums tyrinėti save pačius.

Dalis instaliacijos bus atidaryta kaip paroda kone visos 14-osios Baltijos trienalės metu nuo birželio 5 iki liepos 30 d. Tačiau pagrindinis reginys bus parodytas tik atidarymo metu birželio 5 d. ir pakartotas liepos 1 d. ribotam lankytojų skaičiui (su išankstine registracija).

Registruokitės dabar, kad pamatytumėte tai visu grožiu.

Žygimantas Kudirka – rašytojas, menininkas ir atlikėjas, veikiantis interaktyvios poezijos, dirbtinių kalbų ir avangardinio repo srityse, siekiantis atrasti universalų dialektą, kurį suprastų augalai, gyvūnai, kūdikiai ir būsimos evoliucijos grandys.

Jo kūriniai dažnai įgyja netikėtus pavidalus: alternatyvios realybės audio gidų, automobilio salonui sukurtų radijo pjesių, įsilaužimų į viešąsias informavimo priemones.

Ž. Kudirka yra išleidęs interaktyvios poezijos knygą, septynis muzikos albumus, atlikęs šimtus pasirodymų Lietuvoje ir visame pasaulyje, kuria darbus ir performansus šiuolaikinio meno lauke (Baltijos trienalėje, Venecijos bienalėje). Gavęs nemažai apdovanojimų įvairiose srityse: muzikos („Metų alternatyvus atlikėjas“), reklamos („Cannes Young Lions Silver“), vizualiųjų menų („Metų vaizdo klipas“) ir literatūros („Geriausias Slam poetas Europoje“).

Atliko šimtus pasirodymų gimtąja kalba Lietuvoje, tačiau dažnai apsireiškia ir užsienio publikai. Pasirodymų anglų ir dirbtinėmis kalbomis yra surengęs Latvijoje, Estijoje, Suomijoje, Islandijoje, Belgijoje, Vokietijoje, Olandijoje, Airijoje, Didžiojoje Britanijoje, Prancūzijoje, Švedijoje, Danijoje, Norvegijoje, Izraelyje, Honkonge.

Bendradarbiavo su Egle Kulbokaite ir Dorota Gaweda, Robertu Narkumi, Emilija Škarnulyte, Styrmir Örn Guðmundsson, Martin Kohout, J. G. Biberkopf, David Bernstein, Valentinu Klimašausku, Laura Kaminskaite.

felicita yra anglų / lenkų elektroninės muzikos prodiuseris ir daugiadisciplininis atlikėjas, priklausantis susivienijimui „PC Music“, įkurtam A. G. Cook 2013-aisiais.

Pasitelkęs programinę įrangą ir skaitmeninius įrankius felicita tiria naujas elektroninės popmuzikos galimybes, įtakojamas plataus lauko – nuo komercinės popmuzikos iki slavų folkloro bei įvairių pogrindžio šokių muzikos žanrų, atsirandančių gimtajame Londone.

felicita bendradarbiavo su SOPHIE, Tommy Cash ir Caroline Polachek, taip pat prodiusavo podiumo muziką lenkų prekės ženklui misbhv. Jų eksperimentinis šokių takelis „soft power“, sukurtas festivaliui „Unsound Festival“, buvo pristatytas Barbican centre (Londone) ir Knockdown centre (Niujorke). Šiuo metu felicita muziką kuria ir vizualinio pristatymo idėjas vysto tarp Šanchajaus ir Londono.

Paroda:
2021 m. birželio 5 – liepos 30 d.
trečiadieniais – penktadieniais 16:00 – 19:00

(birželio 16-18, 24, 25 d. paroda neveiks)

Performansas:
Birželio 5 d. (atidarymas) – po seansą kas valandą 17:00 – 00:00
Liepos 1 d. – po seansą kas valandą 17:00 – 00:00

Performanso trukmė – 30 min. Vietų skaičius ribotas. Kviečiame registruotis, nuoroda.

Vieta: Atletika, Vitebsko g. 21, Vilnius

KOMANDA

Žygimantas Kudirka – koncepcija, tekstai, idėjos
felicita – garso dizainas, idėjos
Marija Puipaitė ir Vytautas Gečas – baldų dizainas
Rūta Palionytė – aplinkos šviesos
Scenos darbai – fizinių objektų gamyba
Eitvydas Doškus – kamera
Lukas Zapereckas – post produkcija
Sima Jundulaitė – vaizdo montažas
Studio Cryo – grafinis dizainas
Ignas Pavliukevičius – techninis inžinierius
Atletika – kuravimas

Už techninę įrangą dėkojame Vytautui Budzejui.

Ši paroda – performansas yra 14-tos Baltijos trienalės „Nesibaigiančios kovos“ dalis

Organizatorius: Lietuvos tarpdisciplininio meno kūrėjų sąjunga http://www.letmekoo.lt/ www.atletikaprojects.lt

Lietuvos tarpdisciplininio meno kūrėjų sąjungos veiklas finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Vilniaus miesto savivaldybė.

Dokumentacija:

Loading Images

Nuotraukos: Andrej Vasilenko

https://www.15min.lt/kultura/naujiena/literatura/zygimanto-kudirkos-eilerastis-kas-esi-tu-286-1515482