2023/0629 – 07/29
Valerie Tee Lee & Emma Bang. „Žodynas laukiniams liežuviams“

Galerija „Atletika“ maloniai kviečia į Valerie Tee Lee ir Emmos Bang parodos „Žodynas laukiniams liežuviams“ („Glossary for the Wild Tongues“) atidarymą, įvyksiantį 2023 m. birželio 29 d. 19 val. Atidarymo metu vyks performansas. Paroda veiks iki liepos 29 d. Paskutinę liepos savaitę kaip parodos dalis bus pristatytas spausdintas leidinys.

Menininkės įdėmiai klausosi, leisdamos žodžiams nutekėti, įsiskverbti ir persirašyti, kartu lopydamos ribas ir su jomis žaisdamos. Šioje transformatyvioje kelionėje susipina spekuliatyvioji fantastika ir poezija, apglėbiančios rūgščius ir aštrius Medūzos, Katlos ir Masako liežuvius. Pasitelkdamos meninę raišką, jos stengiasi perrašyti pačią žodyno esmę, užfiksuodamos transformuojančią į monstriškumą pasineriančių moterų figūrų prigimtį.

Drauge menininkės sukūrė siuvimo, gaminimo ir (per)rašymo procesą kaip alternatyvų (įkūnytų) žinių kūrimo bei feministinės pedagogikos mokymosi (ar veikiau atsimokymo) būdą. Šioje parodoje pirmąsyk pristatomos Valerie Tee Lee ir Emmos Bang kaip dueto kūrybinės praktikos po to, kai 2021 m. jiedvi susipažino Lietuvoje, dalyvaudamos 9-ojoje „Rupert“ alternatyvios edukacijos rezidencijos programoje. Nuo to laiko užsimezgė užburiantis dialogas ir daugiasluoksnė minčių sampyna. 

 

Valerie Tee Lee (g. 1995 m., KR/BE) – menininkė, dirbanti performanso meno, tekstų ir bendruomeninių (globos) praktikų srityse. Įkvėpta feministinės pedagogikos, savo tyrimais grįstoje performanso ir instaliacijos praktikoje ji tyrinėja situacinį ir įkūnytą žinių kūrimą, stiprindama subalternatyvius balsus bei nutylėtus naratyvus. V. T. Lee yra dalyvavusi keliose rezidencijose ir surengusi parodas įvairiose meno institucijose, įskaitant „Rupert“ (LT), „Podium“ (NO), „M4 gastatelier“ (NL), „P////AKT“ (NL) ir „Sim“ (IS). Bakalauro laipsnį „Gerrit Rietveld Academie“ (Amsterdamas) įgijusi menininkė šiuo metu gyvena Briuselyje.

Emma Bang (g. 1989 m., DK/UK) – danų kilmės menininkė, dirbanti su rankomis dažytais audiniais, naratyvine poezija ir minkštomis skulptūromis. Jos kūriniai susiję su kasdienybės poetika ir skirtumų tarp savęs bei kito kvestionavimu per lėtą išjautimą ir gilų įsiklausymą, siekiant susigrąžinti įkūnytą žinojimą. 2019 m. E. Bang baigė vaizduojamojo meno magistrantūros studijas Londono karališkajame meno koledže, o šiuo metu dalyvauja dvejų metų trukmės „Fabrikken for Kunst and Design“ studijų programoje. Menininkės darbai buvo pristatyti tokiose galerijose ir meno institucijose kaip „Rupert“ (LT), „Podium“ (NO), „Lewisham Art House“ (UK), „Galeri Golsa“ (NO), „Galleri Tom Christoffersen“ (DK), „Robert Burt Gallery“ (UK) ir daugelyje kitų.

 

Parodos atidarymas ir performansas 2023 m. birželio 29 d. 19 val.

Paroda veikia 2023 m. birželio 30 – liepos 29 d. trečiadieniais – penktadieniais 16–19 val., šeštadieniais 13–17 val.
Adresas: Galerija „Atletika“, Vitebsko g. 21, Vilnius.

Parodos dizainas: Monika Janulevičiūtė
Vertėja: Alexandra Bondarev

Organizatorius – Lietuvos tarpdisciplininio meno kūrėjų sąjunga. LTMKS veiklas finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Vilniaus miesto savivaldybė. Parodą finansuoja Danijos menų fondas. Pagrindinis informacinis partneris – 15min.

 

Dokumentacija

Loading Images

Nuotraukos Evgenios Levin

Leidinio pristatymas

Garso įrašas Medūzos sindromas / Medusa Syndrome

Garso įrašas Sesuo pūvančioji ir sesuo lėtoji / Sister Rot & Sister Slow