2020/07/30
Faktai ir fikcija apie Saturną: diskusija ir ekskursija

Saturnas – šeštoji Saulės sistemos planeta, apsupta iš uolų susiformavusių žiedų. Ji neabejotinai yra paslaptingiausia planeta, mitais apipinta jau nuo tada, kai žmogus ją atrado. Nenuostabu, kad Saturno jaunuolių grupės nariai šia planeta ypač susižavėjo ir dirbo ties ambicingu planu ją apgyvendinti. Tačiau bėgant laikui buvo išsiaiškinta, kad planetos paviršius tėra dujos. Nors toks atradimas galėjo būti grupės iširimo pradžia, mes, jų palikuonys, tęsiame šio neįsivaizduojamai milžiniško dangaus kūno tyrimus.

Maloniai kviečiame Jus prisijungti prie diskusijos, kurios metu bendromis pastangomis bandysime pašalinti įprastas ir ne visai apibrėžtas nuostatas apie pagrindinį parodos objektą – Saturno planetą. Drauge su filosofu Viliumi Dranseika, astronome dr. Renata Minkevičiūte ir parodos menininkais Katerina Sidorova, Andrej Polukord, Saule Noreikaite, Indre Liškauskaite, Julia Carolin Cothe, Debbie Young ir Sära Bjorg diskutuosime apie mokslą, kritiką ir fikciją. Lankytojus kviesime įsitraukti į pokalbį ir įžvelgti kūrybiškumo bei vaizduotės svarbą mokslo atradimuose, taip pat aktyvizme. Be to, kviesime atkreipti dėmesį į utopijų ir mitų kūrimo vaidmenį permąstant nežmoniškas politines realijas.

2020.07.30 19 val., galerija „Atletika“ (Vitebsko 21, Vilnius). Renginys vyks anglų kalba. Įėjimas laisvas, be registracijos.

Projekto organizatoriai: „SID YOUNG“, Saulė Noreikaitė, Lietuvos tarpdisciplininio meno kūrėjų sąjunga, VšĮ „Marginalia“

Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba, Stroom Den Haag ir Vilniaus miesto savivaldybė

Dizainas: Saulė Igarytė

Plačiau apie parodą „Saturno jaunuolių grupės archyvas“