2019/11/14 – 11/29
„Vandeniui atspari širdis“. Ignas Pavliukevičius


Nuo lapkričio vidurio galerijoje „Atletika“ (Vitebsko 21, Vilnius) bus galima pamatyti įtraukiančią, neseniai nepriklausomoje meno mugėje Turine, Italijoje, pristatytą menininko Igno Pavliukevičiaus instaliaciją „Vandeniui atspari širdis“.

Ignas Pavliukevičius instaliacijoje „Vandeniui atspari širdis“ kalba apie supanašėjimą tarp to, kas realu, ir to, kas dirbtina. Savo praktikoje jis kuria situacijas, kuriose žmonės priešpastatomi sau santykyje su technologijomis. Jungdamas skirtingas medijas – performansą, virtualią realybę, 3D modeliavimą – Pavliukevičius siekia iššaukti prieštaringą žiūrovo patirtį. Technologinės naujovės vis mažina atskirtį tarp dirbtinio intelekto ir žmogaus proto. Svarbiausi šios akimirkos klausimai – kiek automatizavimas ir skaitmeninimas įtakoja žmogaus būties prasmę ir vertę, ar skaitmeninės būtybės gali būti empatiškos, kada žmonės nuspręs, kaip jie jaučiasi dėl skaitmeninių būtybių egzistavimo?

Ignas Pavliukevičius baigė bakalauro studijas Hagos Karališkoje menų akademijoje ir magistro studijas Vilniaus dailės akademijos Fotografijos ir medijos meno katedroje. Pavliukevičiaus kūriniai rodyti Amsterdame, Hagoje, Leuvardene, Taline, Turine, Vilniuje ir Nidoje, jis bendradarbiavo su menininku Julijonu Urbonu projekte „Planeta iš žmonių“ (pristatytas galerijoje „Vartai“ 2018 m.). Menininkas 2019 birželį nominuotas Nordic & Baltic Young Artist Award´19 (NBYAA) apdovanojimui.

Atidarymas 2019 m. lapkričio 14 d. 19:30
Paroda veikia 2019/11/15 – 2019/11/29 trečiadieniais – penktadieniais 16 – 19 val.

Parodą organizuoja Lietuvos tarpdisciplininio meno kūrėjų sąjunga, daliniai rėmėjai – Lietuvos kultūros taryba ir Vilniaus miesto savivaldybė.

 

Dokumentacija 

Loading Images

Nuotraukos: Laurynas Skeisgiela