2020/01/30 – 2020/02/07
„Mažo miestelio mirties melodijos“ Laurynas Skeisgiela

Atvykstame temstant. Įsijungiame infraredinį šildytuvą ir plėvele užklijuojame būsimų durų angą. Anksčiau čia veikė kepykla. Pirmajame jos aukšte persipynę sudegusio cukraus ir pelėsio kvapai. Slidinėdami ant blizgančio, nevalytų riebalų paviršiaus tiesiame laidus. Čia bus koncertų salė. Limpančių prailgintuvų mazgas nutiestas laiptais aukštyn jungia dar keturias projekcijas. Dėl tvyrančio šalčio bei laiko stokos viską nešame sujungę kartu. Aštriais spinduliais pulsuojantis koridorius kupinas šviesos pluošte skraidančių dulkių, galimybių ir svetimų sapnų.

Ši paroda – tai pasivaikščiojimas trapių projekcijų ir modelių archyvu. Jo medžiaga keletą metų buvo kaupiama šiuolaikinio meno renginių ir jų organizatorių ilgalaikio stebėjimo metodu. Kūriniuose trumpais intervalais įsiterpiama į stebėtus procesus, o ilgas pasiruošimo renginiams laikas susukamas atgal į uždarą kilpą. „Mažo miestelio mirties melodijos“ – tai lėta kelionė sandėliais, liftais ir koridoriais, užmirštant fasadus ir niūniuojant istorijas, kurios neataidi atsimušę nuo paviršių. 

Laurynas Skeisgiela (g. 1994) yra Vilniuje gyvenantis menininkas ir kuratorius, dirbantis video meno, instaliacijų, fotografijos ir kino srityse. 2013 – 2017 m. studijavo Vilniaus dailės akademijoje bei Štutgarto valstybinėje menų akademijoje. Jo darbai buvo eksponuoti Lietuvoje ir užsienio šalyse. Menininkas renkasi kurti atsižvelgdamas į konkrečios vietos specifiką, jos kontekstą dažnai jungdamas su fotografijos teorijomis ir dabarties nerimu. Skeisgiela yra vienas iš kuratorinio dueto „Lokomotif“ kuratorių bei to paties pavadinimo susitikimų kambario įkūrėjų. 2019–aisiais jam buvo skirta individuali valstybės stipendija projekto „Baltas dramblio kaulo bokštas“ pristatymui.

Paroda įgyvendinta kartu su Danu Aleksa, Gyčiu Jurgevičiumi, Justu Venciumi, Kipru Dominu, Martynu Norvaišu, Milda Dainovskyte, Urte Sabutyte, Viliumi Vaitiekūnu.

Atidarymas 2020 m. sausio 29 d. 19 val. („Atletika“, Vitebsko g. 21, Vilnius)          

Paroda veikia 2020/01/30 – 2020/02/07 trečiadieniais – penktadieniais 16–19 val.

Renginį organizuoja Lietuvos tarpdisciplininio meno kūrėjų sąjunga.

Daliniai rėmėjai – Lietuvos kultūros taryba ir Vilniaus miesto savivaldybė, UAB „Cinevera“.

 

Dokumentacija

Loading Images

Nuotraukos: Laurynas Skeisgiela