2020/10/22 – 2020/11/14
„Perspektyvų kambario“ pirmojoje dalyje „Atletikoje“ – menininkų Morgan Quaintance, Amar Kanwar ir Ievos Kotrynos Skirmantaitės filmai

2020 m. spalio 22 d. kartu su Lietuvos tarpdisciplininio meno kūrėjų sąjungos organizuojamo Vilniaus galerijų savaitgalio programa prasidės kuratorės Monikos Lipšic kartu su architektu Vladu Suncovu sukurto peržiūrų kambario – „Perspektyvų kambario“ – pirmoji peržiūra sostinės galerijoje „Atletika“ (Vitebsko g. 21, Vilnius). Joje visą savaitgalį 17–19 val. nepertraukiama kilpa bus rodomi trijų menininkų – Morgan Quaintance, Amar Kanwar ir Ievos Kotrynos Skirmantaitės – video darbai. Vėliau šią programą dar bus galima pamatyti galerijoje lapkričio mėnesį.

Programoje pristatomi menininkų filmai kalba apie tirpstančias ribas, apie minčių įrėminimą, apie matymą kiaurai sienas, apie tai, ką matome atsiminimuose, apie judančio vaizdo savybę perkelti žiūrintįjį laike ir šviesoje.

Žvilgsnis į tolį, horizonto linija, žvilgsnio įsiskverbimas į sieną, paliekant joje žymes — vizija, optika, fizika; jeigu labai labai labai labai labai labai labai labai labai labai labai labai labai labai labai labai labai labai labai labai labai  labai  labai  labai labai labai labai labai labai labai labai labai labai labai labai labai labai labai ilgai žiūrėsi į sieną, ji galiausiai taps permatoma. Šios mintys ir idėjos įkvėpė „Perspektyvų kambarį“, kurio pavadinimas kilo atsispiriant nuo iliuzinės sienų tapybos: nuo Antikos laikų romėnai tapė pastatų interjerus vaizdais, neretai juose atkartodami peizažus, esančius už sienos — taip sukurdavo didesnės erdvės iliuziją. Palazzo Altemps Romoje yra nutapytų perspektyvų menė — jos freskoje vaizduojamas  XVI a. miestas, kurio nebegalime matyti šiandien. Miestas pasikeitė, tačiau žvilgsnis į jį iš kito laiko perspektyvos yra išlikęs sienoje.

„Perspektyvų kambarys“ taip pat yra požiūrių, paradigmų, nuomonių, žiūrėjimo būdų ir žvilgsnių kambarys. Pirmoje serijos dalyje pristatomi trijų menininkų — Morgan Quaintance, Amar Kanwar ir Ievos Kotrynos Skirmantaitės video darbai.

Kuratorė Monika Lipšic
Architektas Vladas Suncovas

2020.10.22–25, ir 2020.10.28–30
16:00–19:00
2020.11.12–14
17:00–20:00

Video darbai:

Morgan Quaintance „Anne, Richard ir Paul“ (Jungtinė Karalystė, 2018, 15 min, 10 s, spalvotas, stereo)
Amar Kanwar „Meilės istorija“ (Indija, 2010, 5 min, 37 s, spalvotas, su garsu)
Ieva Kotryna Skirmantaitė „Myliu praeitį, žiūriu į priekį“ (Prancūzija, Lietuva, 2018, 18 min 4 s, spalvotas, su garsu)

Būtina registracija

Galerija „Atletika“, Vitebsko g. 21, Vilnius
Organizatorius – Lietuvos tarpdisciplininio meno kūrėjų sąjunga
Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba

 

Dokumentacija

Loading Images

Lauryno Skeisgielos nuotraukos