2022/03/04 – 03/25
Grupinė paroda „Happily whatever after“

2022 m. kovo 3 d., ketvirtadienį, 18 val. sostinės galerijoje „Atletika“ (Vitebsko g. 21, Vilnius) atveriama grupinė paroda „Happily whatever after“ („Ilgai ir laimingai“), kurioje dalyvauja menininkai Marta Frėjutė, Donatas Linkus ir Andrius Ivanovas. Parodos kuratorė Ieva Gražytė atidarymo vakarą ves ekskursiją. Paroda veiks iki kovo 25 d.

Šiandien laimė tampa racionalaus pasirinkimo teorija, o laimingos pabaigos motyvas kartojamas kasdien. Tik kodėl laiminga pabaiga neteikia laimės ir kas laukia po jos? Ką „ilgai ir laimingai“ reiškia šiuolaikinio meno kontekste? „Happily whatever after“ – trijų menininkų – Martos Frėjutės, Donato Linkaus ir Andriaus Ivanovo – grupinė paroda, pristatoma naudojant laimingosios sąmonės (angl. happy consciousness) komunikaciją, kuri karo kontekste tampa dar makabriškesnė – ironizuoto dydžio darbų priminimai, mechaninio vėjo glostoma, butaforinė pieva ir toksiški saldainių dažikliai. Paroda nesiekia gąsdinti tariamu prigimtiniu liūdesiu ar užsiimti sabotažu prieš laimę. Ji veikiau siūlo būti lengvabūdiškai laimingiems nepaisant pabaigos. Laimingoji nesąmonė tiki, kad keisti reikia ne pasaulį, bet požiūrį. Tik kokia to kaina.

Marta Frėjutė šiuo metu studijuoja meno doktorantūrą Vilniaus dailės akademijoje. Savo kūryboje ji tyrinėja tikrovės ir fikcijos sąsajas istoriniame lauke ir kasdienybėje, techlonologijų ir mokslo plėtros fetišizavimo temas.

Donatas Linkus dirba su mišria medija, kuri didžiąja dalimi yra suformuota skulptūros ir architektūros disciplinų. Linkus savo kūrybinėje praktikoje butaforiją naudoją kaip priemonę atspindėti šiuolaikybėje vykstančius realybės kūrimo principus.

Andrius Ivanovas šiuolaikinės skulptūros bakalaurą ir magistrą įgijo Vilniaus dailės akademijoje. 2015 m. jis laimėjo Baltijos šalių konkursą „Jaunojo tapytojo prizas“. Ivanovo meninė praktika glaudžiai siejasi su pastoviu šiuolaikinio žmogaus identiteto kismu, vartojimo kultūra ir šiandieninio laikotarpio intensyvumo formomis.

Kuratorė: Ieva Gražytė

Paroda veikia 2022/03/04 – 2022/03/25 trečiadieniais – penktadieniais 16:00-19:00
Atidarymo ekskursija 2022/03/03 18:00

Adresas: Galerija „Atletika“, Vitebsko g. 21, Vilnius.

Organizatorius: Lietuvos tarpdisciplininio meno kūrėjų sąjunga.
LTMKS veiklas finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Vilniaus miesto savivaldybė.
Kūrinių sukūrimą parėmė Vilniaus dailės akademija, Lietuvos kultūros taryba.
Pagrindinis informacinis partneris: 15min.lt.

www.atletikaprojects.lt

Happily Whatever After parodos leidinys

Dokumentacija:

Nuotraukos: Laurynas Skeisgiela